Wietnam – zakochaj się w tym kraju

Każda podróż do Azji to wyprawa daleka, nieznana i egzotyczna. Tak naprawdę nie wiemy co może nas spotkać, co zobaczymy i z czym się zetkniemy. Koniecznie trzeba wcześniej przeczytać kilka dobrych przewodników, aby mniej więcej przygotować się ze zderzenie z krajem o którego kulturze, wartościach, zasadach i kuchni nie mamy pojęcia. Wietnam to kraj bardzo popularny pod względem turystycznym, oferujący przybywającym tutaj osobom moc atrakcji.
Skutery i rowery
Wietnam to kraj w którym każdy mieszkaniec posiada do swojego własnego użytku pojazd dwukołowy. Dodatkowo trzeba uważać podczas przemieszczania się z jednej strony ulicy na drugą. Wietnamczycy łamią przepisy ruchu drogowego na każdym kroku, jeżdżąc zarówno po lewej jak i prawej stronie.
Restauracje
Chcąc zjeść coś na mieście należy pamiętać, że restauracje w Wietnamie zamykane są o godzinie 22:00. Nie ma więc możliwości siedzenia do późna w knajpkach i delektowania się lokalną kuchnią.
Co warto zobaczyć w Wietnamie?

Przede wszystkim lokalne targi i bazary. Jeden z najsłynniejszych znajduje się w Sajgonie i nosi nazwę Ben Thanh. Lokalni sprzedawcy handlują tam przysmakami regionu, takimi jak ryby, owoce morza, węże, robaki, ale także przyprawy.
Podczas podróży po kraju warto odwiedzić miejscowość o nazwie Sapa, która przypomina kurorty górskie w Alpach. Okolicę można zwiedzać rowerem, mijając po drodze niesamowicie wyglądające pola ryżowe.

W miasteczku Mui Ne można podziwiać niesamowite twory skalne oraz okoliczne wydmy. To zdecydowanie atrakcja dla koneserów wspaniałych widoków, pasjonujących się fotografią. Dodatkową atrakcją w okolicy jest targ rybny i wioska rybacka, gdzie ryby można kupować bezpośrednio od rybaków.

Zdecydowanie podróżując po Wietnamie, koniecznie trzeba zobaczyć Zatokę Ha Long Bay. Jej wyjątkowość polega na tym, że znajduje się tam niemal 2000 małych wysepek, pomiędzy którymi można pływać tradycyjnymi łodziami. Wyspy różnią się od siebie wielkością i wysokością. Niektóre osiągają niemal sto metrów wysokości ponad poziom morza. Za odpowiednią opłatą, można zwiedzić także jedne z najpiękniejszych naturalnych jaskiń na całym świecie. Turyści z całego świata przybywają do Wietnamu głównie po to, aby zobaczyć na własne oczy słynną Zatokę Ha Long Bay. To obowiązkowy punkt programu, którego nie może zabraknąć podczas żadnej wycieczki. Jedynym minusem tego miejsca jest niestety bardzo dużo osób, z uwagi na całkowicie turystyczny charakter miejsca. Ma to również niekorzystny wpływ na naturalną sferę środowiska.

Be the first to comment

Leave a comment