Kiedy najlepiej odwiedzić Azję?

Azja jest jednym z ulubionych miejsc turystycznych na świecie i obejmuje różnorodność krajów – pełnych własnych unikalnych kultur. W odniesieniu do jej uroku i różnorodności, turyści mogą mieć szeroki wachlarz do wyboru w ramach rekreacji, wycieczki po mieście, wycieczki historycznej, albo po prostu leżenia na słońcu na jednej z plaż. Ale tak jak w odniesieniu do każdej inny podróży i tutaj odpowiednie przygotowanie jest niezbędne, aby podróż była tak ekscytująca i przyjemna jak to tylko możliwe. Warunki pogodowe mogą znacznie wpływać na podróż i ostatecznie twoje wspomnienia, jak również i pragnienie, aby wrócić do tego celu.


Azja jest postrzegane przez większość ludzi za taką, która ma tropikalny klimat, gdzie zawsze jest słonecznie. Jednak deszcze monsunowe mogą wpływać na ten region i spowodować powodzie w niektórych obszarach wiejskich. Więc przed podjęciem azjatyckiej podróży, przeczytaj kilka wskazówek, na co zwracać uwagę i kiedy jest najlepszy czas na podróż do Azji.

Kraje Azji Południowo-Wschodniej są słoneczne w miesiącach od listopada do kwietnia. Wraz z przyjściem maja, deszcze i sporadyczne tajfuny mogą uderzyć w ten obszar. W suchych miesiącach, powietrze może być dość suche, więc to naprawdę najlepiej jest trafić na plażę w tych miesiącach. Bądź ostrożny, w Boże Narodzenie. W listopadzie i grudniu mogą być chłodne wiatry. Podczas pory deszczowej najlepiej trzymać się z dala od obszarów przybrzeżnych i obszarów wiejskich, a także innych które są podatne na zalania.

W niektórych krajach jednak, takich jak Indonezja, rzadko są ulewne deszcze i może być tam dość gorąco i wilgotno przez cały rok. W Malezji, pogoda może być uważany za gorącą i wilgotną, ale w tych chwilach gdy pada deszcz, nie panikuj. Deszcze prawdopodobnie będą trwać zaledwie kilka godzin, a następnie z powrotem wrócisz do słonecznej pogody.

Kolejny przewodnik, który można użyć to daty festiwali, które odbywają się w poszczególnych krajach. Ponieważ większość festiwali odbywa się na świeżym powietrzu, można mieć pewność, że kiedy są zaplanowane pogoda będzie fair w stosunku do gości. Jeśli jest to festiwal latarni lub parada róż pogoda będzie na ogół bardzo przyjemna.

Dzięki tym wskazówkom Twoja podróż jako bezpieczna, satysfakcjonująca, przyjemna i wygodna – tak jak to tylko możliwe. Istnieją ostrzeżenia pogodowe dostępne na stronach internetowych, gdzie można regularnie realizować konsultuje co do zmiany w sytuacji pogodowej w kraju jaki zamierzasz odwiedzić. Ale ogólnie, kraje azjatyckie są w klimacie tropikalnym.

Be the first to comment

Leave a comment