Wynajmujesz w Azji tani nocleg?

Wynajem, tanich hoteli w Azji wydaje się być standardową praktyką, która… zaprowadzi Cię do najgorszego pokoju w pierwszej kolejności. Dlatego lepiej zrobić rozeznanie i sprawdzić, czy poprzedni goście nie skarżyli się na jakiś problem, a następnie zarezerwować odpowiednio to, co jest dopasowane do naszego gustu i budżetu.

Poszukaj błędów, niektóre tanie hotele nie dbają o dobrą robotę w kontekście zwalczania szkodników, takich jak komary, co w najlepszym razie daje nieprzespaną noc. Gdy robisz coś w łazience i chcesz przesunąć zasłonę prysznicową lub ręczniki, jeśli są one wiszące, i pojawi się w powietrzu eskadra komarów, to nie jest dobry znak. Jeśli jeden pokój je ma to zakład że wszystkie je mają.

Sprawdź czy okna są dobrze zamknięte i czy można je zablokować. Sprawdzić, czy nie ma dostępu do okna z zewnątrz. Słyszałem kilka razy o kradzieżach poprzez wejścia przez okna, jeśli masz w kieszeni zwitek albo aparat! Staraj się pamiętać, aby trzymać te rzeczy z dala od okien i poza zasięgiem wzroku, albo w szafie lub pod łóżkiem jeśli jesteś na wakacjach w Azji w jednym z tanich hoteli.

Włącz nawiew, sprawdź światła i TV – tanie hotele i pensjonaty często nie dbają o ich dobre utrzymanie i personel robi absolutne minimum, co oznacza, że nie możesz się spodziewać naprawdę dobrego zarządzania, i pewnie coś nie działa poprawnie. Jeśli odkryjesz to wystarczająco wcześnie możesz poprosić o zmianę pokoju, a jeśli tego nie zrobisz to cóż będziesz musiał znosić niedogodności przez całą resztę pobytu na tym pięknym kontynencie. Zawsze lepiej jest złapać problemy na początku, a nie ulec ich pogorszeniu później.

Robiąc te proste rzeczy, będziesz miał o wiele więcej dobrych doświadczeń w Azji niż złych. Tani hotel który ma 2 gwiazdki nie powinien być porównywany z 5-gwiazdkowym hotelem więc wybierając tak cóż musisz obniżyć swoje oczekiwania by podróżować z humorem za mniej pieniędzy. Azjatyckie tanie hotele, pensjonaty, niedrogie zakwaterowanie w atrakcyjnych cenach niestety zawsze wiążą się z jakimiś niewygodami.

Be the first to comment

Leave a comment