Azja – kontynent różnorodności

Azja jest jednym z kontynentów na świecie. Powierzchnia tego kontynentu wynosi około 44,5 milionów km kw. To nie tylko jest największym, ale także jednym z najgęściej zaludnionych kontynentów świata. Co więcej, ten kontynent słynie z różnorodności. Z jednej strony, są pustynie, a z drugiej strony istnieją olbrzymie ośnieżone szczyty górskie, istnieje gęsta roślinność, a też są równiny. Natura pokazuje tak wiele kolorów tutaj, że trudno jest zobaczyć je wszystkie w małej ilości czasu. Tak więc, jeśli ktoś chce zwiedzić ten kontynent dokładnie, trzeba upewnić się, że ma wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić. Przed wyruszeniem w podróż, ważne jest, aby spojrzeć na różne okazje lotnicze oferowaneprzez czołowych przewoźników. Tanie bilety są łatwo dostępne i można wybrać bilety, które są najbardziej odpowiednie w zależności od budżetu i czasu podróży.

Azja jest to rozległy kontynent z wykazem populacji sięgającej 3.879 miliarda ludzi. Około 30 procent całkowitej powierzchni naszej planety jest pokryta z racji tego potężnego kontynentu. Niektóre z faktów geograficznych o tym kontynencie są naprawdę inspirujące. Na przykład, w przypadku, Bangladeszu, 92 enklawy znajdują się w Indiach i 106 enklawach, w Bangladeszu. Niegdysiejsza Birma jest dziś dalej Birmą.

Indie to kraj o każdej porze roku i we wszystkich kolorach. To unikalne domy wiejskie w Himalajach to siedziby śniegu, Ganges z równinami Thar w Radżastanie, trójkątny kształt Deccan Plateau, sporo regionów przybrzeżnych, Wschodnie i Zachodnie Ghaty, Delta w kraju, Sunderbans i wiele innych. Można zobaczyć tutaj różnorodność flory i fauny. Sprawdź loty do Azji, kiedy planujesz odwiedzić ten cel. Wiele czołowych przewoźników takich jak Air France, Air India i wiele innych zapewniają swoje usługi do tego celu.

Jeśli ktoś jedzie w kierunku południowym na wschodzie, to istnieje kilka małych krajów, takich jak Tajlandia, Singapur, etc, które oferują wyjątkową kulturę i piękno natury w jednym. Kraje te mogą być naprawdę uważne za idealny cel turystyczny.

Jadąc do Chin, ciekawy fakt o tym kraju jest taki, że postępuje w niezwykle szybkim tempie w ostatnich czasach. W ciągu ostatnich 30 lat, popularne miasta Shenzhen pobiło wszelkie rekordy postępu i wzrostu. Miasto stanowi przykład bezprecedensowego wzrostu.

Kultura muzułmańska – ją widać w Indonezji. Oni zachowali swoją kulturę wraz z ich dążeniem do nowoczesności tworząc unikalną mieszankę.

Chiny i Pakistan są połączone za pośrednictwem międzynarodowej drogi, która jest uważana za najdłuższą betonową. Droga przecina potężną Karakorum Range. Na tej Ziemi, Indonezja, kraj położony w południowo-wschodniej części kontynentu azjatyckiego jest największym archipelagiem. Wszystkie te cuda geograficzne będą motywować ludzi do wyszukiwania tanich lotów do Azji i tanich biletów do tego raju, aby cieszyć się podróżą i zobaczyć te wszystkie cuda.

Jednym z najbardziej egzotycznych i tajemniczych miejsc turystycznych jest Tybet – jest najlepszym miejscem dla wspinaczy, wędrowców, przygód i zainteresowanych buddyzmem. Znajduje się w głównej części Qinghai Tibet Plateau, w Chinach południowo-zachodnich przy granicy, a o powierzchni 463,320 mil kwadratowych, przy średniej wysokości 13.123 stóp nad poziomem morza, Tybet jest znany jako Dach Świata z tego powodu. Odizolowany od subkontynentu indyjskiego przez wielkie góry Himalajów, ta legendarna kraina jest domem dla wielu z najwyższych szczytów na świecie, ponad 50 szczytów, które mają więcej niż 22,996 stóp nad poziomem morza.

Be the first to comment

Leave a comment