Wybierasz się do Azji? Sprawdź, który język najbardziej Ci się przyda!

Z własnego doświadczenia uważam, że najbardziej użyteczny język podczas podróży w Azji jest to język japoński. Kiedy byłem w Korei Południowej, odmówiono mi wejścia do restaurację z powodu nerwowej kelnerki, która powiedziała mi, że nie będzie w stanie mnie służyć w obawie przed brakiem komunikacji, bo jeśli moim jedynym językiem był język angielski, to nie będzie w stanie mnie obsłużyć.

Tylko dlatego, że udało mi się mówić, czytać i pisać po japońsku, pozwoliła mi usiąść i zjeść. Udało mi się przeczytać, zrozumieć i zamówić coś z menu sprawnie i bez żadnych problemów. W rzeczywistości usługi były bardzo dobre, jak również jedzenie. Jadłem sam, ale cieszyłem się ogromnie i byłem traktowany po królewsku.

Dziewięć milionów osób z całego świata mówi że trzeba wyróżniać się najwyższym poziomem znajomości języka angielskiego. Angielski jest językiem biznesu i handlu w Azji, jest również językiem Hollywood – filmów i muzyki. Angielski jest wszechstronny, dynamiczny i fajny. W Azji, biznesmeni i kupcy chcą też posługiwać się językiem angielskim. To kwestia statusu społecznego. Jeśli jesteś w stanie mówić płynnie po angielsku, jesteś postrzegany jako wykształcony, rafinowany i nowoczesny.

Jednak, jeśli chodzi o podróżowanie i radzenia sobie z rozmową z którymkolwiek z lokalnych kupców to język japoński wydaje się być jednym z bardziej popularnych języków, w jakich można rozmawiać. To może wynikać z faktu, że w wielu krajach azjatyckich były dawne kolonie Imperium Japonii i język Japończyków został narzucony większości mieszkańców a kiedy Japonia doszła do światowej potęgi gospodarczej popularność japońskiego wzmogła na sile.

W Japonii istnieje odmiana języka Wasaeigo. W Singapurze mamy Singlish, i tak dalej. Są one silnie zmienionymi formami z dodatkiem języka angielskiego, które często razy są używane względem rodowitych Anglików. Wasaeigo (japońsko-angielski) (Singlish-Singapuru-angielski) są często używane w tych okolicach. Interesującą rzeczą jest to, że w krajach takich jak Singapur, Chiny i Korea język japoński jest rzadko mylnie używany. To jest zawsze używane poprawnie i z pełnym szacunkiem.

Jeśli planujesz podróż do Azji i nie masz pewności, którego język najlepiej się nauczyć polecam naukę japońskiego. Jeśli nauka języków obcych nie jest czymś czym jesteś specjalnie zainteresowany – angielski powinien wystarczyć w większości przypadków, zwłaszcza w dużych miastach z dużą ilością obszarów turystycznych, zatem nie musisz się o tę kwestię aż tak martwić.

Zainteresowanych nauką języków azjatyckich zapraszamy również na: http://www.jezykiswiata.com.pl/Czy-mozna-samodzielnie-nauczyc-sie-jezyka-azjatyckiego

Be the first to comment

Leave a comment