Sceny jak z filmów

Na pewno nie raz oglądaliście w telewizji niesamowite scenerie z różnych zakątków świata. Widzieliście dwóch lub więcej wojowników znających egzotyczne sztuki walki i bijących się między sobą. A to wszystko w przepięknej scenerii, na którą składają się architektura, roślinność oraz wiele innych elementów. Motywy typowe dla odległych rejonów Azji. A nie chcielibyście ich zobaczyć na żywo?

Azja to niezwykły zakątek świata, który urzeknie nas pięknymi krajobrazami oraz licznymi legendami i opowiadaniami. Niekiedy możemy zetknąć się z legendami miejscami oraz zwyczajami. Możemy zobaczyć obrzędy, którym towarzyszy ciekawy kawałek historii. A niekiedy możemy odwiedzić miejsca znane i sławne. Co jest charakterystyczne dla całej Azji to jej unikalna architektura. Tam zobaczymy różne pagody, pałace z okresu przypadającego na nasze średniowiecze, inne w Chinach, a inny w Indiach, rynki, ogrody zoologiczne itp. W azjatyckich ogrodach zoologicznych możemy ujrzeć słonie, lwy, tygrysy, mastiffa tybetańskiego oraz wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt. W licznych ogrodach botanicznych znajdziemy przepiękne rośliny.

Azja to miejsce, w którym dawne miesza się z nowoczesnym. Tam znajdziemy z jednej strony orientalną architekturę, a z drugiej koleje magnetyczne, centra biznesu, miejsca nawiązujące do czegoś itp. Znajdziemy tam uniwersytety oraz liczne centra handlowe, samochody, nowoczesne lotnictwo, deptaki itp. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje Japonia. Kraj znany z zaawansowanych nowoczesnych technologii. Kraj postępowy, mknący do przodu. A jednocześnie znajdziemy w nim wiele dawnych budynków nawiązujących do historii, religii i w dodatku otoczonych bujną roślinnością. Co więcej niekiedy znajdziemy w Japonii domy urządzone jak za czasów samurajskich. W muzeach ujrzymy również zbroje, a nawet miecze samurajskie. Te ujrzymy również w niektórych sekcjach sztuk walki. Trenuje się w nich sztuki walki z mieczem.

A jeżeli lubimy odpoczywać na plaży to powinniśmy odwiedzić Tajlandię. Wprawdzie nie tylko Tajlandię, ale to właśnie ten kraj słynie z pięknych plaż. A jedną z nich jest Coral Beach na Koh Phangan. Ujrzymy na niej biały piasek oraz piękne palmy. Poza tym ujrzymy tam wiele innych naturalnych atrakcji.

Prócz tego Tajlandia zachwyci nas licznymi zabytkami. A jednym z nich jest wspaniały Park Historyczny w Sukhothai. Jest to piękny kompleks świątynny. Kompleksów świątynnych w Azji jest sporo. Najsłynniejszy to kompleks w Kambodży, w którym znajduje się świątynia Angkor Wat, ale to nie jedyny taki kompleks.

Generalnie Azja to ciekawy zakątek świata skrywający wiele atrakcji znanych nam z telewizji. I nie tylko z telewizji. Wielu turystów udaje się tam w ciągu roku, oczywiście w dobrym ubraniu, na przykład z firmy golsport.pl. Może Wy również powinniście? Z pewnością wyniesiecie niezapomniane wspomnienia, którymi podzielicie się z innymi ludźmi.

Be the first to comment

Leave a comment