Gdzieś daleko w Azji

Nieraz oglądaliśmy w filmach, na zdjęciach, okładkach niesamowite plenery z dalekiej Azji. Piękne scenerie, wzgórza porośnięte trawą i egzotycznymi gatunkami drzew, krzewów i kwiatów. A do tego ta unikalna architektura typowa dla Azji. Ciekawostkę mogę również stanowić Azjatyckie świątynie. Piękne miejsca, o które mnisi starannie dbają. Miejsca te charakteryzują się typową świątynną architekturą, posążkami Buddy oraz innymi elementami typowo religijnymi. A wokół tego przyroda. Zadbana przyroda, o którą mnisi również dbają. Niekiedy świątynie znajdują się na jeziorach. Azja skrywa w sobie wiele piękna.

Ciekawym zakątkiem w Azji godnym odwiedzenia jest półwysep Indochiński. Tam odwiedzimy Tajlandię, Myanmar, Kambodżę, Laos i Wietnam. Tam zobaczymy wiele lokalnych atrakcji w postaci unikalnej architektury, lokalnej kuchni i innych zwyczajów, unikalnej przyrody, legend, świąt i obrzędów itp. Będziemy mogli zasmakować oryginalnej potrawy z egzotycznych gatunków roślin i zwierząt, spotkać buddyjskiego mnicha, zobaczymy pagodę, a także posłuchamy niezwykłych legend o miejscach, które przyjdzie nam oglądać.

Jednym z godnych odwiedzenia miejsc jest zatoka Ha Long w Wietnamie. A czymże ona jest? Jej nazwa oznacza Zatokę Lądującego Smoka. Jest to związane z lokalnym folklorem. Legenda głosi, że dawno temu bogowie chcąc wspomóc walczących Wietnamczyków zesłali na ziemię rodzinę smoków. Istoty te wypluwały perły przekształcające się w jadeit zaraz po zetknięciu się z wodą. A następnie formowały one mur. O ten mur roztrzaskiwały się wrogie okręty. Dzisiaj zatoka Ha Long jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Co więcej znajduje się ona na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. I nie ma się czemu dziwić. Na niej znajdziemy wapienie, wysepki, jeziora, groty oraz wiele innych naturalnych atrakcji. Ale to nie jedyne miejsce, jakie możemy odwiedzić w Azji Południowo-wschodniej.

Innym godnym obejrzenia miejscem jest Angkor Wat znajdujący się w kompleksie świątynnym w Kambodży. Kraj ten niemało ucierpiał pod okrutnym reżimem czerwonych Khmerów. Na szczęście dźwiga się z tego stanu oferując turystom niemałe atrakcje. Świątynia Angkor Wat to przepiękna architektura rozciągająca się na ogromnym obszarze. Przykład tego jak dawniej ludzie budowali dla bogów. Świątynia ta została budowana ku chwale hinduskiego boga Wisznu. Znajdziemy w niej liczne odniesienia do tejże religii, jak również kultury Indii. Najlepszym tego przykładem są postacie i scenerie z Mahabharaty i Ramajany. Motywów poświęconych tym eposom są tam tysiące. Widok zapierający dech w piersiach. Świątynia również znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Może to trywialne, ale w Azji znajdziemy również pokazy tradycyjnych sztuk walk. I to ćwiczonych przez Azjatyckich ekspertów. Na żywo. To może być również kolejna niemała atrakcja. Zobaczyć w rzeczywistości sceny znane nam do tej pory tylko z filmów. Azja potrafi urzec. W niej znajduje się wiele piękna. Znanego do tej pory z opowiadań i filmów. Kraje Azji często są odwiedzane przez turystów. Warto wspomnieć o tym, że w wielu azjatyckich lokalach obowiązują podwójne cenniki – dla tubylców oraz turystów. Ale ceny nie są wcale takie wygórowane. Mając kilkaset dolarów można spędzić niezapomniane chwile w Azji.

Be the first to comment

Leave a comment